Sauna - atsipalaidavimo priemonė, kuri gerina fizinę ir dvasinę žmonių sveikatą. Sauna dar vadinama suomiška pirtimi. Tradicinės saunos temperatūra siekia 90 – 130oC, oro drėgmė – tik 5–20%, todėl kūnas smarkiai prakaituoja, šalina viską, kas nereikalinga.
Jeigu einate į sauną...
- Prieš sauną negerkite svaigiųjų gėrimų ir daug neprisivalgykite.
- Pirmiausia palįskite po dušu ir sausai nusišluostykite.
- Per vieną apsilankymą saunoje į kaitinimosi patalpą eikite ne daugiau kaip 2–3 kartus ir išbūkite ne ilgiau kaip po 15–20 min.
- Sėskitės tik pasitiesę rankšluostį.
- Nepamirškite: kuo žemiau, tuo vėsiau.
- Nerungtyniaukite su kitais, kas pakęs didesnį karštį ar ilgiau ištvers.
- Iš saunos nedelsiant išeikite, jeigu jaučiate silpnumą, pradeda svaigti galva.
- Iškart po saunos ketinate šokti į vandens baseiną? Nepamirškite, kad prieš tai turite palįsti po dušu. Nenusipraususiems po dušu lipti į baseiną paprasčiausiai nehigieniška.
- Jeigu eisite kaitintis dar kartą, vėl vertėtų sausai nusišluostyti. Nėra reikalo saunos paversti garine pirtimi.
Kokia saunos nauda?
- Saunoje kraujagyslės tampa lankstesnės, pagerėja ir paspartėja kraujotaka. Daugiau kraujo priteka į odą, o jis ją praturtina maistingosiomis medžiagomis: patenka jos tiek į poodinį sluoksnį, tiek į viršutinius audinius.
- Sportininkai saunoje kaitinasi norėdami atpalaiduoti raumenis po sunkios fizinės treniruotės.
- Sauna taip pat laikoma puiku energijos šaltiniu, ji padeda atsikratyti depresijos. Mėgaujantis saunos malonumais kūnas atsipalaiduoja, atrodo, kad ir mintys tampa švaresnės.
- Spartina medžiagų apykaitos procesus.
- Sausas karštas oras atveria odos poras. Per odą prakaituojant iš organizmo pasišalina kenksmingos medžiagos ir toksinai.